Raamatu eeltellimus ja üleskutse kaastööks

Prindi e-posti aadress

Ain Raal „Kellahelin pühamus: Tartu ülikoolist ja farmaatsiast“

Eeltellimuse soodushind on 20 eurot, mis tasutakse raamatu ilmumisel. Eeltellimus ei kohusta raamatu ostuks. Raamatu müügihind neile, kes eeltellimusest teada ei anna, võib olla kõrgem.

Mahukat, ligi pooletuhande leheküljelist teost plaanitakse esitleda 7.–8. oktoobril 2021 toimuva farmaatsiakonverentsi raames. Raamat ilmub autori 60. sünnipäeva puhul. Trükise mustvalge sisu on köidetud kõvadesse kaantesse ning illustreeritud rohke fotomaterjaliga.

Olemuselt on raamat ajaloolis-(auto)biograafiline, selle fookus on ülikooli ja farmaatsia ajalool alates aastast 1632, mida täiendavad paljude ülikooli vilistlaste ja autori enda mälestused oma õpingutest ja nendega seotud isikutest ning oludest. Olulist rõhku pööratakse ajastule omasele ühiskondlikule taustale ning keelele ja meelele. Käsitluse keskmes on ka väljapaistvamate farmaatsiaõppejõudude (Henn Parts, Nikolai Veiderpass, Alma Tomingas, August Siim, Boris Luik, Johannes Tammeorg, Ilmar Kruse, Peep Veski, Elmar Arak jpt) elulood ning paljudel juhtudel nende kohta esmakordselt avaldatavad endiste üliõpilaste ning kolleegide meenutused. Ajaperioode käsitletakse vastavalt ülikooli ja farmaatsia instituudi ajaloo peamistele ettappidele ning detailsemalt alates 20. sajandist aastakümnete kaupa.

Eeltellimine aitab raamatut välja andval Tartu Ülikooli Kirjastusel planeerida selle trükiarvu. Eeltellimuse tegemiseks tuleb täita veebivorm aadressil http://tiny.cc/farmaatsia

Soovist toetada raamatu ilmumist või tellida ette suurem kogus raamatuid palun teatada otse autorile (See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.; tel. 7375288).

Oodatud on ka Tartu Ülikooli lõpetanud proviisorite kaastööd ehk meenutused oma õppejõududest ja õpingudest: õppimine, teadustöö, olme (stipendium, sööklad, ühikas), tudengiorganisatsioonid ja -traditsioonid, elu ideoloogilises keskkonnas, meeldejäävad, märgilised ja humoorikad juhtumised, vaba aeg jm. Tähtaeg 1. mai (See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.). Palun lisada ülikooli lõpetamise aasta.

  • Saada meile kodulehega seotud küsimus või ettepanek!